Własny dom z dala od miasta

Własny dom z dala od miasta

Życie na wsi jest o wiele spokojniejsze i przyjemniejsze, niż w dużym mieście. Dlatego coraz więcej osób decyduje się kupno działki na wsi lub na obrzeżach miasta. Dużo osób pracuje zdalnie lub posiada samochód i dojazd do pracy nie stanowi żadnego problemu. Czasami taka decyzja to najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i swojej rodziny. Jak wybudować dom na wsi? O czym warto pamiętać? Na jakie rozwiązania postawić? Przeczytaj nasz mini poradnik!

Wymarzony ogród na wyciągnięcie ręki

Za miasto często uciekamy, bo brakuje nam obcowania z przyrodą. Dlatego też decydujemy na dom z pokaźną działką, byśmy mogli mieć tuż przed nosem, własną przestrzeń otoczoną bujną roślinnością. Ogród to wizytówka naszego domu, ale także miejsce, gdzie chętnie spędzamy czas z najbliższymi, organizujemy imprezy i grille, czy po prostu relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy. Dlatego projektowanie terenów zielonych warto powierzyć specjalistom, którzy znają się na rzeczy. Projektancie ogrodów stworzą koncepcję, którą wdrożą w życie, dobiorą rośliny, zaprojektują małą architekturę i pomogą przy pielęgnacji. To inwestycja warto każdych pieniędzy!

W jakim stylu urządzić dom?

Domek na wsi może mieć różny charakter, pasować klimatem do otoczenia, lub całkowicie się wyróżniać. Wszystko zależy od naszego gustu, potrzeb i indywidualnych preferencji. Projekty domów nowoczesnych cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ale nie są dla każdego. Przede wszystkim stawiają na nie młode małżeństwa, które cenią sobie nowatorskie, a jednocześnie proste i funkcjonalne rozwiązania, bez zbędnych dekoracji i ozdób. W takim domu panuje minimalistyczny i raczej surowy klimat. Natomiast rodziny często wybierają styl skandynawski, tutaj również znajdziemy wiele funkcjonalnych rozwiązań. W domach o tym charakterze dominują naturalne surowce, jak drzewo czy kamień to idealna propozycja, która wpasuje się w wiejski klimat.

Dbanie o wiejskie otoczenie

Choć wydawać, by się mogło, że życie na wsi jest spokojniejsze i bardziej beztroskie, wymaga też od nas ciężkiej pracy. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na gospodarstwo, lub posiadanie ogrodu. Na wsi o wiele ciężej jest kupić takie produkty, jak agrowłóknina, czy przyrządy do plewienia i nawozy. Dlatego musimy jeździć do miasta, ale dobrym rozwiązaniem jest również robienie zakupów online. To dobre rozwiązanie, chociaż na dostawę musimy poczekać nieraz kilka dni.

Szukasz więcej inspiracji? Koniecznie zajrzyj na nasz portal!