Wakacje nad Bałtykiem

Wakacje nad Bałtykiem

Każdy z nas potrzebuje czasami kilku dni relaksu, które świetnie sprawdzą się szczególnie w sezonie wiosennym oraz letnim. Jakie są możliwe destynacje na urlop? Nie musimy wcale wyjeżdżać na drugi koniec świata. Wystarczy wsiąść w samochód lub autobus i kierować się na północ naszego kraju, prosto na plażę na wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Dla każdej części Polski

Słoweńskie wybrzeże liczy sobie zaledwie kilkadziesiąt kilometrów długości. Nic więc dziwnego, że na tej samej plaży najczęściej spotykają się zarówno osoby z Mariboru, jak i Ljubljany. W Polsce mamy jednak zupełnie inną sytuacją, ponieważ znajduje się u nas kilkaset kilometrów piaszczystego wybrzeża. Jak nietrudno się domyślić, nie z każdego miasta droga do danej miejscowości zajmuje tyle samo czasu. Mieszkańcy Warszawy czy Kielc najczęściej wybierają takie miasta jak Gdańsk czy Krynica Morska. Apartamenty w tych kurortach cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Z drugiej strony, Poznaniacy oraz Wrocławianie zdecydowanie chętniej udają się w okolice niemieckiej granicy, głównie ze względu na doskonałe połączenie pod kątem logistycznym.

Największe miasto

Na północy kraju znajdują się dwa województwa. Stolicą jednego z nich jest Szczecin, który jednak leży około osiemdziesięciu kilometrów od morza. Z tego względu nietrudno się domyślić, że największym ośrodkiem jest oczywiście Gdańsk. Charakterystyczna fontanna z podobizną Neptuna to zaledwie jedna z niezliczonych atrakcji, dzięki którym pobyt w stolicy województwa pomorskiego może być wyjątkowym przeżyciem. Warto w tym momencie zaznaczyć, że coraz częściej wybieramy się do Gdańska z myślą o wydarzeniach sportowych oraz kulturalnych. Ergo Arena przyciąga na swoje trybuny kilkanaście tysięcy ludzi nie tylko na koncerty, ale także gale sportów walki czy mecze reprezentacji koszykarskich czy siatkarskich.

Kto wypoczywa nad Bałtykiem?

Praktycznie każdy. Aż trudno w to uwierzyć, ale nie ma w tym cienia przesady. Świetnie prosperują tam sanatoria dla osób starszych, szukających ciszy i spokoju w łagodnie odbijających się falach od brzegu. Nie da się również zapomnieć o koloniach i obozach. Dla tych dzieciaków często to najprzyjemniejsza część wakacji, szczególnie jeżeli nie udają się już one nad morze. Warto pamiętać także o rodzinach z dziećmi, stanowiącymi pewnego rodzaju hybrydę obydwu wyżej wymienionych grup.