Poznaj uroki Krynicy Morskiej i wypocznij nad polskim morzem

Poznaj uroki Krynicy Morskiej i wypocznij nad polskim morzem

Krynica Morska to miasto pełne różnorodności, które zdecydowanie warto zobaczyć lub wpisać na listę miejsc "do odwiedzenia". Prawdą jest, że do Krynicy Morskiej rzadko kiedy jest komuś po drodze, jednak miejsce to oferuje tak wiele, że mimo nadwyżki kilometrowej warto zjechać z trasy i dojechać na sam szczyt Polski w poszukiwaniu pięknych wód, lasów i niezmąconego spokoju. Chcesz poznać jeszcze więcej uroków, jakie do zaoferowania ma Krynica Morska? Koniecznie zostań z nami. Zapraszamy!

Krynica Morska – poznaj malowniczą scenerię tego miasta

Krynica Morska położona jest na wąskim, choć długim pasie lądu, jakim jest Mierzeja Wiślana. Od północy oblewają ją wody Zatoki Gdańskiej, od południa natomiast Zalewu Wiślanego. Warto pamiętać, że Krynica to także miasto przygraniczne, mimo że granica ta jest bardzo krótka i mierzy niespełna jeden kilometr długości. Dla tych, co zapomnieli – Krynica Morska sąsiaduje oczywiście z Federacją Rosyjską, a dokładniej mówić z Królewcem. Warto mieć to na uwadze wybierając się na dłuższy spacer przybrzeżnymi lasami lub wzdłuż plaży, gdyż nielegalne przekroczenie granicy, tym bardziej w obecnych czasach, może kosztować Was wiele nieprzyjemności.

Co warto zobaczyć w Krynicy Morskiej?

Krynica Morska to około 25 kilometrów pięknych plaż oraz wydm, które są główną wizytówką tego miasta. A co jeszcze warto zobaczyć w Krynicy? Od strony Zalewu Wiślanego czekać na Was będzie port rybacki wraz z molo, z tego też miejsca tramwajem wodnym przedostać się można na drugi koniec tych pięknych wód, czyli do Tolkmicka lub Fromborka, w którym to żył i pracował sam Mikołaj Kopernik. Kolejnym ważnym punktem na mapie Krynicy jest latarnia morska oraz Wielbłądzi Garb, czyli najwyżej położony punkt na Mierzei Wiślanej, z którego oglądać można zarówno Zalew Wiślany, jak i Zatokę Gdańską. Jeśli jesteście pasjonatami natury i nietypowej przyrody, z pewnością znajdziecie ją właśnie w tej okolicy. Okoliczne tereny to Park Krajobrazowy Mierzei Wiślanej, które nie bez przyczyny objęte zostały programem Natura 2000.

Gdzie nocować w Krynicy Morskiej?

Jaką bazę noclegową ma w swojej ofercie Krynica Morska? Apartamenty, hotele, pokoje motele, czyli cały przekrój miejsc noclegowych, w których można się zatrzymać. A czy mamy tu kogoś, kto zamawiał pokój lub mieszkanie z widokiem na wodę? W Krynicy Morskiej możesz mieć widok zarówno na spokojne wody Zalewu Wiślanego, jak i bardziej wzburzone wody Morza Bałtyckiego – to na co stawiasz?

Krynica Morska ma do zaoferowania znacznie więcej, niż udało nam się tu wypisać. Szczególnie warto odwiedzić ją oczywiście w sezonie letnim, aby móc skorzystać z uroków bycia nad morzem w pełnej okazałości.