Podróże małe i duże. Polacy odwiedzają Polskę

Podróże małe i duże. Polacy odwiedzają Polskę

Czy wakacje w Polsce mogą być nudne? Jak przekonują turyści: nie ma takiej możliwości. Rodacy pokochali wypoczynek w naszym kraju i coraz chętniej z niego korzystają. Sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić.

Polacy uwielbiają podróżować po Polsce

Dane i badania pokazują, że Polacy coraz chętniej wybierają wakacje we własnym kraju. Jak wynika z corocznego badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej, od trzech lat corocznie maleje odsetek Polaków, którzy zazwyczaj wolą spędzać wakacje za granicą. Badanie pokazało, że w 2018 roku 39% Polaków preferowało spędzanie wakacji za granicą, podczas gdy 61% było skłonnych spędzić je w Polsce.

Wyniki badania z 2021 roku pokazały, że wzrosła liczba osób preferujących wakacje w kraju - z 61% do 70%. Jednocześnie z 39% do 32% zmniejszył się odsetek osób chcących wyjechać za granicę. Ponadto, jak podaje CBOS, wśród Polaków rośnie tendencja do spędzania większej ilości czasu na wakacjach: w 2010 roku 30% planowało pobyt do 10 dni; w 2021roku odsetek ten wzrósł do 50%, natomiast liczba osób chcących spędzić pobyt dłuższy niż miesiąc wzrosła z 25% do 37%.

Apartamenty w Krynicy Morskiej - co można tam zobaczyć?

Krynica to miasto w południowej Polsce. Krynica jest największym polskim uzdrowiskiem i od 1894 roku jest znaną miejscowością uzdrowiskową, rekreacyjną i sportową. Największą atrakcją jest oczywiście bliskość morza, która sprawia, że apartamenty w Krynicy Morskiej szybko są zajmowane przez turystów.

Sama miejscowość znana jest również z międzynarodowego festiwalu filmowego, który od 1946 roku odbywa się corocznie w lipcu. Co ciekawe pierwszą osobą, która zwróciła uwagę na lecznicze właściwości pobliskich wód mineralnych był .... włoski lekarz i naukowiec Menghini z Bolzano w 1775 roku. W 1838 roku źródła solankowe zakupił hrabia Wojciech Korfanty, który rozpoczął budowę pierwszego kompleksu sanatoryjno-hotelowego.

Domy deweloperskie Łódź - z czego słynie to miasto?

Kolejnym miastem, które chętnie odwiedzają turyści jest Łódź. To miasto w Polsce, które znane jest ze swojego przemysłu włókienniczego. Można zobaczyć w nim pozostałości lokalnej produkcji w całym mieście, w tym zabytkowy dom bawełny, Stary Młyn i muzeum. Łódź jest również ważnym ośrodkiem polskiej kultury i tożsamości narodowej od czasu jej założenia przez króla Kazimierza Wielkiego w 1314 roku. Uniwersytet Łódzki, założony w 1816 roku, jest jedną z najbardziej znaczących instytucji szkolnictwa wyższego w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszą się również powstające tutaj inwestycje. Fraza Łódź domy deweloperskie jest wyszukiwana każdego roku przez nawet kilkaset tysięcy osób.