Pierwsze kroki na obrzeżach miasta

Pierwsze kroki na obrzeżach miasta

Wielkomiejski zgiełk cieszy się ogromną sympatią wielu młodych osób, które jeszcze nie wplątały się w żadne znaczące zobowiązania. Nie da się jednak ukryć, że w pewnym momencie naszego życia musimy podjąć trudną decyzję o przeprowadzce na obrzeża. Chociaż każdy z nas docenia tamtejszą ciszę oraz spokój nie da się ukryć, że musimy się przestawić w kilku kwestiach.

Wykorzystanie świeżego powietrza

Kilkumetrowy balkon możemy zaaranżować w naprawdę oryginalny sposób. Wystarczy nieco kreatywności i chęci, aby w bardzo przystępnej cenie przygotować sobie miejsce do relaksu w cieplejsze dni. Nie zastąpi to jednak naszej prywatnej przestrzeni na działce. Sobotni poranek na własnym trawniku po prostu smakuje zupełnie inaczej, niż kawa na balkonie z balustradą na wyciągnięcie ręki. Korzyści będą mieli z niego wszyscy - od dorosłych grillujących w letnie weekendy, przez ganiające za piłką dzieci, aż po psy mające swój własny teren do biegania i skakania. Do odpowiedniego przygotowania takiej przestrzeni niezbędne są projekty ogrodów. Warszawa, Poznań, Kraków - w wielu miastach w całej Polsce mamy do czynienia ze zjawiskiem zmiany miejsca zamieszkania na suburbia.

W trosce o środowisko

Miasto, a w szczególności jego centrum, ma naprawdę różne odcienie. Jeden z nich to kolorowe neonu restauracji oraz lokalów, do których mamy dostęp praktycznie od ręki. Nie można jednak nie wspomnieć o szarości wynikającej ze smogu. Zanieczyszczenia w przestrzeni miejskiej są bardzo często motywacją do zakupu domu na obrzeżach aglomeracji. Nie da się ukryć, że tam w zdecydowanie prostszy sposób można zacząć dbać o środowisko. Hodowlany sklep internetowy cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem na wsiach oraz mniejszych miejscowościach, aniżeli w samych miastach.

Nie tylko parter

Wykorzystanie piętra daje nam zupełnie nowe możliwości zagospodarowania działki. Przede wszystkim mamy więcej miejsca na ogród, a dodatkowo mamy bardzo wyraźnie oddzieloną strefę mieszkalną od dziennej. Musimy w tym momencie pamiętać również o tym, aby we właściwy sposób zaprojektować schody. Mogą one nie tylko stanowić o funkcjonalności, ale także świetnie sprawdzą się jako estetyczny element wyposażenia. Poręcz drewniana w połączeniu z analogicznymi stopniami nada wyraźnego charakteru danej przestrzeni.