O czym warto pamiętać w domowym biurze?

O czym warto pamiętać w domowym biurze?

Praca zdalna od kilku lat stanowi podstawę w naszym funkcjonowaniu. Nie jest ona wbrew pozorom na porządku dziennym, aczkolwiek bardzo duża część społeczeństwa właśnie w ten sposób wykonuje swoje obowiązki zawodowe. W jaki sposób powinniśmy przygotować swoje stanowisko pracy, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać te kilka lub kilkanaście godzin przed komputerem?

Odpowiednie zaplecze

Oczywiście możemy zawsze podjechać do biura - przynajmniej wtedy, gdy mamy je w tym samym mieście - i wykonać niektóre czynności właśnie tam. Prawda jest jednak taka, że warto być zupełnie niezależnym. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad tym, czego najbardziej potrzebujemy do pracy. Dodatkowy monitor będzie miał dwie bardzo istotne zalety - poza szybszym wykonywaniem rozmaitych zadań, nasze oczy będą miały zdecydowanie łatwiej w skanowaniu przestrzeni na większym, mniej dynamicznie zmieniającym się ekranie. Bez wątpienia duże znaczenie mają również takie dodatki jak kolorowy papier ksero z działającą drukarką, ale również akcesoria biurowe, takie jak długopis, notatnik czy karteczki samoprzylepne. Wbrew pozorom, pomimo stale rozwijającej się technologii, cały czas mnóstwo osób korzysta z tradycyjnych metod robienia notatek.

Cisza i spokój

Szczególnie ważne dla tych pracowników, którzy dodatkowo muszą zarządzać swoim ogniskiem domowym. Przy całej miłości do małych dzieci, nie są one najbardziej efektywnymi pomocnikami przy okazji pracy ich rodziców. Bez wątpienia z tego powodu należy sprawić, aby wokół przestrzeni przeznaczonej do pracy było możliwie jak najciszej. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem było przeznaczenie jednego pomieszczenia na biuro, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe. Z tego względu warto również rozważyć pewien remanent w mieszkaniu. Prowizoryczny gabinet może znajdować się nawet w salonie, jednakże musi być on w jakiś sposób przedzielony - nawet poprzez położenie dywanu czy ustawienie kanapy.

Krzesła z prawdziwego zdarzenia

W biurze mamy dostęp do foteli na kółkach lub niezwykle wygodnych krzeseł. W domowych "gabinetach" czasami nie przywiązujemy do tego wagi. Ot, bierzemy pierwsze lepsze siedzisko ze stołu i na nim pracujemy. Jest to bardzo szkodliwa praktyka, szczególnie dla naszych pleców. Krzesła jadalniane przeznaczone są do siedzenia w trakcie posiłków, a nie do ośmiu godzin przed komputerem. Z tego powodu powinniśmy zastanowić się nad zakupem fotela zaprojektowanego stricte pod potrzeby osób pracujących przy biurku.