Najpiękniejsze miejsca nad morzem

Najpiękniejsze miejsca nad morzem

Wybrzeże Bałtyku od zawsze kojarzy nam się ze zjawiskowymi plażami, które mogą czasami ciągnąć się nawet przez długie kilometry. Ciepły piasek łagodnie otaczający nasze stopy stał się niejako synonimem relaksu w różnym gronie. Warto zobaczyć wiele różnych miejsc – w końcu linia brzegowa naszego kraju wynosi ponad czterysta kilometrów!

Wyjątkowy zalew

Z perspektywy mieszkańców wschodniej części kraju, nie warto jechać na drugi koniec Polski. Zdecydowanie bliżej jest do charakterystycznej Mierzei Wiślanej, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że jest to jedno z ulubionych miejsc Polaków w całym kraju. Oczywiście bardzo ważna jest również bogata oferta noclegowa, jaką ma do zaoferowania Krynica Morska. Apartamenty w tym kurorcie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale nie tylko. Warto pamiętać również o innych miejscach, w których możemy spędzić kilka dni. Dużą popularnością cieszą się hotele robione nieco na wzór tych z południa Europy, a także pola namiotowe i campingowe.

Nie tylko w Polsce

Bałtyk to jednak nie tylko jego południowe wybrzeże. Jeżeli chcemy spędzić ten czas nieco aktywniej, możemy wybrać się w dłuższą podróż. W jaki sposób? Na przykład poprzez połączenie promem do Szwecji. Największą popularnością cieszą się połączenia ze Świnoujścia. Niektóre porty nawet kilka razy dziennie przyjmują zainteresowanych tego typu podróżą. Nie musimy martwić się o transport, ponieważ jesteśmy w stanie podróżować po północnej Europie także swoim samochodem. Wybrzeże Szwecji cieszy się niezwykle dużym uznaniem. Przede wszystkim ma to związek z wieloma klifami oraz fiordami, których nie uświadczymy w Polsce.

Cisza i spokój

Polskie morze niektórym kojarzy się przede wszystkim z najpopularniejszy kurortami, szaleństwem na plaży i gotowaną kukurydzą. Są jednak takie miejsce, które nie poddają się światowym trendom i zachowują swój zdecydowanie spokojniejszy charakter. Nie znajdziemy w nich wielopiętrowych hoteli, a przede wszystkim mniejsze apartamentowce dla osób chcących przede wszystkim delektować się długimi spacerami i czystym powietrzem. W ten sposób możemy odetchnąć czystym powietrzem, jednocześnie nie musząc martwić się o głośną muzykę z klubu lub hotelowej restauracji w godzinach nocnych.