Jakie zabiegi na skórę twarzy warto robić jesienią?

Jakie zabiegi na skórę twarzy warto robić jesienią?

Jesień to najlepszy czas na zabiegi kosmetyczne. Skóra po wakacjach bywa przesuszona i nienawilżona, dlatego warto jej zafundować zastrzyk witamin oraz odnowę. Latem często zapominamy o kremach z filtrem, co dodatkowo powoduje uszkodzenia naszej skóry przez promienie słoneczne. Jakie zabiegi warto wykonać jesienią?

Mezoterapia – zabieg odmładzający

Jesienią warto robić zabiegi odmładzające, ponieważ o tej porze roku są o wiele bardziej sprzyjające ku temu warunki. Jednym z popularniejszych jest mezoterapia igłowa Poznań, lub wykonywana w innym dużym mieście. W jakim celu jest stosowana? Mezoterapia poprawia jędrność skóry i niweluje cellulit. W zabiegu stosowany jest koktajl zawierający różne substancje odżywcze (np. kwas hialuronowy), które dobierane są do konkretnego problemu. Mezoterapia igłowa nie jest mezoterapią mikroigłową, choć często są ze sobą mylone. Jakie są efekty zabiegu? Sposób terapii działa w taki sposób, by oddziaływać na najgłębsze warstwy skóry, czyli skórę właściwą. By efekt był spektakularny warto wykonać od 3 do 6 zabiegów, w odstępie od 1 do 4 tygodni.

Sposoby na przebarwienia

Po lecie na naszej skórze często możemy zobaczyć przebarwienia. Stosowanie maści i kremów może nie być wystarczająco skuteczne w walce z ich likwidacją. Najpopularniejsze są zabiegi z użyciem kwasów. Nie można ich robić w bardzo słoneczne dni, ani na bardzo opalonej skórze. Są to zabiegi peelingu z użyciem kwasów, najczęściej używane to kwas migdałowy i kwas glikolowy. Takie preparaty są szeroko dostępne w Internecie, ale jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy na temat ich użycia, lepiej nie ryzykować i udać się do specjalisty. W drogeriach możemy kupić kwasy o niskim stężeniu, są one bezpieczne w użyciu i skuteczne, jednak jeżeli decydujemy się na ich stosowanie, pamiętajmy o stosowaniu kremu z filtrem ochronnym.

Mezoterapia mikroigłowa, czyli DermaPen

Mezoterapia mikroigłowa, inaczej zwana DermaPen to bardzo popularny zabieg, który nie tylko odmładza naszą skórę poprzez likwidację zmarszczek, ale jest skuteczny w walce z trądzikiem i dołkami po trądziku oraz przebarwieniami. DermaPen pobudza kolagen i wykorzystuje naturalne zdolności organizmu do naprawy skóry. W trakcie zabiegu podawane są substancje odżywcze i kwas hialuronowy, w zależności od potrzeb skóry. W celu uzyskania, jak najlepszych efektów, warto wykonać serię zabiegów 3-5.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Koniecznie zajrzyj na nasz portal i bądź na bieżąco!