Jak pozbyć się zmarszczek?

Jak pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wraz z upływem czasu nasza skóra ulega naturalnym procesom starzenia, pogłębiają się wówczas zmarszczki mimiczne, a cera zaczyna tracić dotychczasowy blask i elastyczność. Jak temu zaradzić i pozbyć się uciążliwych zmarszczek? Podpowiadamy!

Produkty drogeryjne

Pierwsza rzeczą, po które sięga każda osoba dotknięta problemem zmarszczek, są oczywiście kosmetyki drogeryjne, czyli różnego rodzaju kremy, emulsje i specjalne kuracje. Tego typu produkty mogą oczywiście skutecznie powstrzymać pogłębianie się już powstających zmarszczek, jednak niestety ich nie zredukują i nie zatrzymają całkowicie procesu starzenia się skóry. Jest to jednak jak najbardziej rekomendowane rozwiązanie prewencyjne i profilaktyczne, dlatego w pewnym wieku używanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych powinno stać się nawykiem każdego z nas.

Dobroczynne masaże

Czy wiesz, że zmarszczki można skutecznie spłycić i zatrzymać ich pogłębianie również za pomocą specjalnych masaży twarzy? Ciekawą i wartą uwagi techniką jest np. japoński masaż Kobido, który poprawia napięcie skóry i zwiększa jej elastyczność. Innym rozwiązaniem jest inwestycja w specjalny roller oraz kamienie, które na codzień przechowywać należy w lodówce. Chłodne minerały w połączeniu z ciepłem ciała sprawiają, że masaż staje się niezwykle dobroczynny i wykonywany regularnie widocznie poprawia kondycję naszej cery! Masaż oczywiście warto wzbogacić odmładzającym olejkiem lub specjalnym serum z kolagenem czy kwasem hialuronowym.

Zabiegi kosmetologiczne

Jeśli zależy ci na tym, aby całkowicie pozbyć się zmarszczek, nastaw się na dość wysokie koszty i konieczność regularnych wizyt w gabinecie kosmetologicznym. Współczesne techniki i metody kosmetologiczne umożliwiają bowiem pełną rekonstrukcję skóry, a efekt zabiegów utrzymuje się długofalowo. Trzeba je oczywiście konsekwentnie powtarzać, jednak specjalne produkty zaaplikowane bezpośrednio pod skórę sprawiają, że pobudzane zostają naturalne procesy wytwarzania kolagenu oraz nowych tkanek, dzięki czemu cera staje się gładsza, pozbawiona zmarszczek i pełna blasku. Jednym z tego typu zabiegów jest niezwykle popularna w ostatnim czasie mezoterapia igłowa. Poznań czy Warszawa - w każdym mieście znajdziesz gabinet, który oferuje tego typu usługi!

Pojawienia się zmarszczek nie da się uniknąć. Można jednak skutecznie opóźnić procesy starzenia się skóry i widocznie spłycić zmiany skórne, a nowoczesne możliwości kosmetyczne i kosmetologiczne zdecydowanie ułatwiają to zadanie!