Jak idealnie posprzątać mieszkanie?

Jak idealnie posprzątać mieszkanie?

Za generalne porządki z reguły zabieramy się przed wielkimi wydarzeniami – Święta Bożego Narodzenia, impreza urodzinowa, czy nadejście wiosny. Warto jednak do życia codziennego wprowadzić zasady, które ułatwią nam zadanie i pozwolą zachować czystość nie tylko od święta. Gdy odpowiednio się do tego przygotujemy, sprzątanie domu będzie czystą przyjemnością. Nie wiesz, jak zabrać się za domowe porządki? Zajrzyj do naszego poradnika!

Domowe porządki – od czego zacząć?

Nigdy nie ma złego momentu, by zabrać się za domowe porządki i nieco uporządkować swoje mieszkanie. Gdy planujemy wielką imprezę i spodziewamy się gości, najlepiej nie jest zostawiać tego na ostatni moment. Zanim zaplanujesz szorowanie podłogi, mycie okien, odkurzanie i ścieranie kurzy, zastanów się czy oprócz tego nie masz jeszcze innych obowiązków, które na Ciebie czekają. Jeśli musisz przygotować dania na kolację lub udekorować mieszkanie na urodziny lub upiec ciasta, za sprzątanie warto zabrać już tydzień przed planowanym wydarzeniem. Od czego zacząć porządki? Na pewno na start warto zrobić listę zakupów i skompletować akcesoria oraz środki czystości. Spore zakupy zrobimy w hurtownia chemii gospodarczej, gdzie dostaniemy wszystko czego potrzebujemy, w bardzo atrakcyjnych cenach.

Domowe porządki – działaj według planu!

Generalne porządki warto przeprowadzać regularnie i według ściśle określonego planu. Dzięki temu przed większymi wydarzeniami, zostanie nam jedynie ścieranie kurzy i odkurzanie. Porządki warto podzielić na kilka etapów. Jeżeli faktycznie chcesz mieć porządnie wysprzątany dom, nie próbują zrobić to w kilka godzin, jednego dnia. W ten sposób wyłącznie się zniechęcisz, gdy wieczorem okaże się, że masz jeszcze dużo do zrobienia i brak na to czasu. Sprzątanie najlepiej podzielić na pomieszczenia. Jednego dnia sypialne, następnego łazienkę, itd. Mycie okien i pranie firanek, to z reguły czynność, od której zaczynamy wielkie porządki, ją najlepiej wykonywać jest, gdy za oknem mamy ładną pogodę i nie pada deszcz.

Sposób na czyste mieszkanie

Czyste mieszkanie to takie, w którym aż przyjemnie przebywać. Ważne jest nie tylko by okna i podłogi były umyte, ale i by nie znajdowały się nim niepotrzebne rzeczy, które tylko zagracają i zabierają przestrzeń. Pozbądź się wszystkich popsutych przedmiotów, rzeczy których nie używasz i ubrań, których już nie nosisz. Od razu zaobserwujesz ile przestrzeni zyskało Twoje mieszkanie.