Chcesz zbudować dom swoich marzeń i gustownie go zaaranżować? Sprawdź, jak to zrobić!

Chcesz zbudować dom swoich marzeń i gustownie go zaaranżować? Sprawdź, jak to zrobić!

Niemal każda osoba marzy o posiadaniu własnych czterech kątów. Budowa domu wiąże się z dużymi kosztami, ale efekt wart jest każdej ceny. Jak jednak zabrać się do tworzenia własnej przestrzeni? Czy projekt domu na wsi powinien znacząco różnić się od tego, który znajduje się na obrzeżach miasta? Na co warto zwrócić uwagę, aranżując taras? Sprawdź nasze pomysły!

Projekty domów nowoczesnych – klasyczne rozwiązania z modernistyczną nutką

Moda dotyczy każdej branży – również budowlanej czy projektowej. W ostatnich latach popularność zyskały rozwiązania takie jak szklana ściana czy rogowe okna. Nie zawsze jednak warto podążać za tym, co aktualnie jest modne – zwłaszcza gdy wynalazki te nie zostały jeszcze przetestowane w praktyce. Może okazać się, że posiadanie przeszklonej ściany w salonie daje wspaniały efekt wizualny, ale powoduje ogromne straty energetyczne.

Czy należy zatem rezygnować z nowatorskich rozwiązań przy budowie i aranżacji? Absolutnie nie! Warto jednak wybrać projekty domów nowoczesnych, w których elementy ozdobne nie ingerują bezpośrednio w bryłę budynku. Dzięki temu masz pewność, że Twoje wymarzone cztery kąty nie okażą się po latach grzewczym koszmarem. Koniecznie rozważ, czy projekt, który wybrałeś, na pewno spełnia wszystkie wymogi – i to najlepiej jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty pod fundamenty.

Taśmy LED 3m – ozdoby świetlne zawsze na topie

Masz już za sobą etap budowy domu lub kupna mieszkania? Gratulacje! Posiadanie własnej przestrzeni to jednak nie wszystko. Aby dobrze czuć się we wnętrzu, warto zaaranżować je zgodnie z własnym gustem. Niektóre rozwiązania są jednak dość uniwersalne i pasują do niemal każdego wystroju.

Przykładem gadżetu, który sprawdzi się w większości wnętrz, są taśmy LED 3m. Dodatkowe oświetlenie zawsze dodaje nieco tajemniczości, a przy tym pięknie prezentuje się niezależnie od pory roku. Taśmy LED o długości 3m możesz umieścić bezpośrednio na ścianie lub suficie albo zamaskować je dodatkową zabudową. Lampki tego typu doskonale sprawdzą się również jako dodatkowe oświetlenie schodów, np. w postaci taśmy poprowadzonej pod poręczą.

Aranżacja podłóg – dywany wracają do łask!

Dla wielu osób posiadanie we wnętrzach dywanów kojarzy się z babcinym mieszkaniem i pstrokatymi wzorami. Choć skojarzenie to ma swoje podstawy, to obecnie ozdoby te wyglądają zgoła inaczej. Nowoczesne dywany dostępne są nie tylko w klasycznych czy monochromatycznych wzorach. Wiele z nich inspirowanych jest sztuką abstrakcyjną, dzięki czemu mogą stanowić niemal samodzielną ozdobę w konkretnym pomieszczeniu.

Dywany nowoczesne doskonale będą komponować się z każdym rodzajem wystroju – od rustykalnego po skandynawski. Pełnią one nie tylko funkcje ozdobne, ale również praktyczne, chroniąc stopy przed chłodem podłogi.